Foto rāmis – pirkt gatavu vai ierāmēt?

Kādēļ nest savu bildi ierāmēt, ja jau gatavs foto rāmis pieejams veikalā ātri un lēti? Lai gan biežāk ierāmēšana asociējas tieši ar mākslas darbiem, arī fotogrāfijām šis pakalpojums nav retums.

Pirms izlemt, kāds foto rāmis konkrētajā gadījumā būs labākā izvēle, iesakām ņemt vērā vairākus kritērijus – izmēru, vizuālo pielāgojumu iespējas, materiālu kvalitāti un izmaksas.

Foto rāmis – izmērs

Ja nepieciešams foto rāmis standarta izmērā (piemēram, A4, 10x15cm), krāsā, faktūrā, tad veikalu piedāvājums visticamāk būs pietiekams.

Tomēr bieži ar pamata piedāvājumu nav gana – tā vietā, lai fotogrāfiju grieztu, prātīgāk izmantot ierāmēšanas pakalpojumus, kur foto rāmja izmērus iespējams pielāgot vajadzīgajam.

Iespēja vizuāli pielāgot

Parasti veikalā nopērkamajiem foto rāmjiem ir standarta krāsas, materiāls un paspartū (dizaina kartona mala, kas atrodas starp rāmi un fotogrāfiju) varianti.

Attēls no www.pexels.com

Savukārt ierāmēšanas salonā būs pieejams plašs foto rāmju klāsts – dažādās krāsās, reljefu un paspartū. Kopā ar meistaru iespējams piemeklēt to, kas vislabāk piestāvēs gan konkrētajam darbam, gan arī interjeram, kurā paredzēts to novietot.

Attēls no www.pexels.com

Materiāli, kvalitāte un izmaksas

Ja nepieciešams ātri un lēti – veikalā pieejamais foto rāmis būs laba izvēle. Tomēr jāņem vērā, ka, ražojot foto rāmjus lielā apjomā, lai nodrošinātu to lēto cenu, visbiežāk izmantotie materiāli būs zemas kvalitātes un, piemēram, atdalošais stikls – plastikāta.

Savukārt ierāmēšanā tiek izmantoti augstas kvalitātes materiāli, kas tiek rūpīgi apstrādāti un pārbaudīti, lai sniegtu kvalitāti, kas turēsies gadiem. Katrs rāmis iziet noteiktu kvalitātes pārbaudi.

Ja par kvalitāti un pielāgošanas iespējām parasti nav neskaidrību, visbiežāk šaubas rada tieši izmaksas. Vai tās nebūs milzīgas? Mūsu pieredze rāda, ka, lai gan lielākas, tomēr ne vienmēr foto rāmis izmaksā tik dārgi kā sākumā šķistu.

Daži piemēri

Zemāk piedāvājam divus piemērus, kas izgatavoti no dizaina rāmjiem, ar augstākās kvalitātes stiklu. Izmantojot vienkāršākus materiālus (piemēram, pulētu nevis bezatspīduma stiklu) arī izmaksas kļūst lētākas.

Gluda, melna koka rāmis 10x15cm fotogrāfijai ar antireflektīvo (bezatspīduma) stiklu un baltu paspartū izmaksā 12.99 EUR.

Ozolkoka rāmis 18x18cm darbam ar antireflektīvo (bezatspīduma) stiklu un tumši zaļu paspartū izmaksā 19.95 EUR.

Pieņemot lēmumu par savu darbu un foto ierāmēšanu, vienmēr vērts vismaz palūkot potenciālās izmaksas arī ierāmēšanas virzienā. Piemēram, https://www.ramjumeistars.lv/ pieejams izmaksu kalkulators.

Izmaksu samazinājums uz dabas rēķina

Arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību arī tam, cik ilgtspējīga ir iegādātā lieta. Jau gatavi rāmji parasti ir lētāki, tomēr tas tiek sasniegts gan uz lēta darbspēka, gan neilgtspējīgi izmantotu resursu rēķina.

Ierāmēšanā, savukārt tiek izmantoti materiāli, kas iegūti dabai draudzīgā veidā – ražotājs nodrošina materiālu iegādi ar atbilstošu sertifikāciju, ka netiek veicināta mežu iznīcināšana.

Kopsavilkums – foto rāmis

Iepriekš aprakstītos kritērijus apkopojām pārskatāmā tabulā:

Standarta masu produkcijas foto rāmisIerāmēšanas salonā veidots foto rāmis
Standarta izmēriIzmēra pielāgošana savām vajadzībām
Standarta krāsas un faktūrasIespējams pielāgot gan rāmja krāsu, gan faktūru un paspartū
Lētākas izmaksas, taupot uz materiālu kvalitātiDārgākas izmaksas, izmantojot augstas kvalitātes koku un paspartū
Zemas ražošanas izmaksas visbiežāk sasniegtas ar lētu darba spēku, kā arī neilgtspējīgu materiālu iegūšanuMateriālu piegādātājs garantē ilgtspējīgu materiālu izmantošanu un ražošanu

 

Cik maksā mans ideālais rāmis?